19.02.2019 Kompatibilita

2N je se svými výtahovými komunikátory připravena na novou normu EN 81-28:2018

V průběhu minulého roku byla schválena norma EN 81-28:2018, která aktualizuje požadavky na nové instalace prostředků nouzové výtahové komunikace.

Nová norma, která začne platit od 1.12.2018 zavádí tyto změny:

  • aktualizace návazných standardů EN 81-20 (nahrazuje EN 81-1 a EN 81-2)
  • indikace stavu baterií a jejich správného nabíjení
  • definice mezních úrovní intenzity zvuku a možností její nastavení
  • indikace selhání nouzového komunikačního zařízení uživatelům výtahu

Nové požadavky byly již plně implementovány do všech 2N zařízení nouzové výtahové komunikace a jsou součástí nejnovějších FW verzí.

Kromě standardního hlášení chybového stavu baterií a jeho ukončení prostřednictvím provozní SMS, byla výtahová analogová brána 2N® EasyGate PRO rozšířena o funkcionalitu lokální indikace pomocí LED. Během servisního zásahu na místě je tak možné okamžitě zkontrolovat kondici použitých baterií. Centrální jednotka systému 2N® Lift8 již lokální indikaci pomocí LED obsahovala.

Všechny 2N výtahové komunikátory vyhovují požadovaným úrovním intenzity zvuku. Dle modelu je pak možné měnit hlasitost dle softwarových parametrů (2N® Lift1), pomocí trimru na hlásce (2N® Lift8), nebo hardwarových tlačítek (2N® LiftIP).

Výtahové komunikátory byly doplněny o funkcionalitu indikace selhání komunikačního zařízení. Pokud se zařízení dostane do takto chybového stavu, zelená a žlutá LED v kabině výtahu budou střídavě blikat. V případě požadavku je také možné využít kontakt pro blokování výtahu a znemožnit provoz s nefunkčním komunikátorem.