13.11.2019 Firma

Technologie nejsou jen pro muže! Přidejte se k nám, společně zboříme stereotypy

Spouštíme novou náborovou kampaň. Cíl? Do konce března roku 2020 zaměstnávat třetinu žen. Technologie a IT přece nejsou jenom mužskou záležitostí. Společně s našimi zaměstnanci a zaměstnankyněmi to chceme dokázat.

Čísla, která k nám přicházejí z Česka i z Evropy, totiž pro ženy nejsou příliš příznivá. V roce 2016 bylo studentek v oborech ICT na českých vysokých školách pouhých 15 % a v celoevropském průměru jen o něco málo více - 17,2 %. A ještě nižší podíl žen najdeme v tomto oboru mezi zaměstnanci. Celé odvětví přitom roste a predikce napovídají, že pracovníků sektoru ICT bude už v roce 2020 markantní nedostatek.

Ve 2N proto děláme všechno proto, aby byly technologie oborem rovných příležitostí. Naší dlouhodobou snahou je vytvářet ženám vhodné podmínky pro kariéru, a to i na vysloveně IT a technických pozicích, jako je vývoj a programování. Je pro nás důležité, aby naši zaměstnanci mohli skloubit čas strávený v práci s péčí o rodinu. Nabízíme flexibilní pracovní dobu, možnost práce z domova a čerstvým maminkám například i pozice se zkráceným pracovním úvazkem.

Díky tomu už dnes můžeme říci, že jsme technologická firma, kterou z více než čtvrtiny tvoří ženy. Zastávají důležité pozice - máme personální ředitelku, šéfku customer care, hlavní právničku nebo šéfku UX týmu. Celkem máme 87 kolegyň! A víme, že toto číslo může být vyšší.

Z rovnoměrného zastoupení mužů a žen v týmu totiž těžíme všichni. Výzkumy i naše vlastní dennodenní zkušenosti ukazují, že smíšené týmy jsou více inovativní, kreativnější, lépe fungují, a co je hlavní, zaměstnanci jsou v nich o poznání spokojenější. Ženy jsou zkrátka v týmu nepostradatelné, technologie a IT nevyjímaje.

Není pochyb, že práce v technologické firmě je pro všechny!

Podívejte se na příběhy našich žen a nechte se jimi inspirovat.