13.05.2021 Software

Objevte nové možnosti přístupového řešení pro výtahy

Přináší je firmware 2.32 pro odpovídací jednotky. Nové možnosti znamenají další argument pro vaše zákazníky, proč mít v budově přístupového řešení pro výtahy.

Omezení přístupu do jednotlivých pater ve výtahu zvyšuje efektivitu celého přístupového systému. Firmware 2.32 v odpovídacích jednotkách rozšiřuje jeho možnosti. Rezidenti nově na odpovídací jednotce povolí návštěvě vyjet jen do patra, ve kterém bydlí.

Jak funguje přístupové řešení pro výtahy?

Obyvatel domu se autentizuje na přístupové čtečce ve výtahu a dostane se jen do svého patra a do společných prostor (garáže). Jenže co když přijde návštěva? Návštěva zazvoní na interkom u dveří. Rezident z odpovídací jednotky otevře dveře a následně dá speciálním tlačítkem návštěvníkovi povolení vyjet do jeho patra. Návštěva může ve výtahu mačkat tlačítko kteréhokoliv jiného patra, ale dostane se jen do jediného.

Jak se ovládají odpovídací jednotky?

Po zmáčknutí tlačítka zámku se zobrazí ikona otevření dveří a speciální ikona přístupu výtahem. V typickém scénáři, kdy přichází návštěva, tedy rezident zmáčkne postupně obě tlačítka. Na audio jednotce 2N® Indoor Talk ikonu výtahového přístupu může nahradit dlouhé stisknutí ikony zámku.

Řešení je kompatibilní s odpovídacími jednotkami 2N® Indoor View, 2N® Indoor Compact, 2N® Indoor Talk i s aplikací 2N® Mobile Video. Odpovídací jednotka 2N® Indoor Touch 2.0 bude řešení podporovat v létě.

Co k řešení potřebujete?

  • Samozřejmě interkom u dveří bytového domu a odpovídací jednotky v bytech.
  • Dál potřebujete přístupovou čtečku (případně interkom) ve výtahu, na kterém se budou autentizovat rezidenti.
  • Řešení se neobejde bez AXIS A9188 relé pro výtahy, které kontroluje tlačítka na výtahovém tablu.
  • Celé řešení nastavíte v softwaru 2N® Access Commander.

Příprava na 2N® IP Style

Firmware 2.32 přináší ještě další důležitou novinku. Jednotky se totiž musí připravit na příjem kvalitnějšího, širokoúhlého videa z interkomu 2N® IP Style.

Chcete nabízet kompletní přístupový systém?

Zahrňte do něj i přístupové řešení pro výtahy. Naši specialisté vám o něm řeknou víc.

Kontaktovat