25.11.2019 Produkty

Nouzová komunikace ve výtazích: Nenechte klienty viset!

Přechod na 4G/LTE sítě je v odvětví výtahů horké téma. Co budete dělat, až mobilní operátoři odříznou 2G (GSM) a 3G (UMTS) sítě, na kterých v současnosti běží veškerá nouzová komunikace? Necháte své zákazníky viset ve výtahu?

Předejít výpadku systémů nouzové komunikace, lze dvěma způsoby.

VoLTE

VoLTE, neboli Voice over LTE, je řešení, kterým mobilní operátoři nahradí hlasovou komunikaci, která je stále přenášena pomocí straších 2G a 3G sítí. VoLTE brány, nutné pro zabezpečení ryze hlasové komunikace, jsou na trhu k dostání již několik let. Moderní kodeky užívané ve VoLTE síti si bohužel ne vždy spolehlivě poradí s přenosem DTMF, což je pro výtahové signalizační protokoly (P100, CPC) nezbytná funkcionalita. VoLTE je tak nutné považovat za řešení částečné.

SIP přes LTE

Výhodnějším řešením je scénář, kdy se hlas přenáší pomocí SIP protokolu. Na straně 4G/LTE brány dojde převodu všech multimediálních informací do SIP protokolu, který pak zabezpečí spolehlivý přenos do call centra výtahového dispečinku.

Výtahový průmysl zažívá modernizační boom a systémy nouzové komunikace nejsou výjimkou. IP technologie nabízejí zajímavé výhody a příležitosti pro další růst přidané hodnoty pro uživatele i výtahové firmy.

Více informací o řešeních, jejich výhodách a negativech jsme pro vás shrnuli do přehledného letáku.

Vybrali jste si?

My totiž už předběhli dobu a připravené pro vás máme brány pro varianty obě.

Kontaktujte nás