Využití M2M řešení při implementaci ISO 50001

Zařízení pro vzdálený monitoring 2N® SmartCom PRO a 2N® SmartCom lze využít v rámci certifikace ISO 50001 a zefektivnit tak energetický management nemovitostí a firem.

12.08.2015

Co je ISO 50001

ISO 50001 je celosvětově platná norma, která představuje komplexní a systematický nástroj pro zavedení energetického managementu v rámci společností. Je kompatibilní s jinými normami ISO, například kvality (ISO 9001) nebo životního prostředí (ISO 14001). Stejně jako ony je postavená na principu PDCA (Plan-Do-Check-Act neboli plánuj-vykonej-zkontroluj-reaguj).

ISO 50001 tak nutí management společnosti k neustálému zdokonalování hospodaření s energiemi. Nedílnou součástí implementace této normy je i monitoring energií. Velké firmy nad 250 zaměstnanců v České republice musí dokonce normu ISO 50001 implementovat povinně, a to od 1. 7. 2015. Možnou alternativou pro tyto firmy je energetický audit.

 

Jak lze využít systémy 2N® SmartCom PRO a 2N® SmartCom? 

Oba terminály slouží v rámci ISO 50001 k propojení jednotlivých zařízení a jejich následný vzdálený monitoring. Jedná se například o měřiče spotřeby elektřiny, plynu, vody, tepla či samotné spotřebiče. 2N® SmartCom PRO a 2N® SmartCom tak umožňují udržovat neustálý přehled o spotřebě energií. Ten je nezbytný pro odhalování plýtvání, včasnou detekci poruch, plánování i kontrolu. V konečném důsledku tak naše M2M řešení pomáhají snižovat náklady i energetickou náročnost monitorovaných provozů.

 

Příklad využití 2N M2M řešení

Systémy 2N® SmartCom PRO a 2N® SmartCom dlouhodobě používá společnost Enerfis, která stojí za vývojem on-line nástroje pro energetický management Enectiva. Naše „SmartCom řešení“ jsou tak nasazeny v různých instalacích, kdy zprostředkovávají monitoring energetických spotřeb nejen administrativních budov a výrobních areálů, ale také jednotlivých technologií (např. osvětlení či vzduchotechniky).

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.