Přejít k obsahu
2N

Přístupové řešení pro výtahy

Součástí kompletního IP přístupového systému je i kontrola přístupu do jednotlivých pater budovy. Nyní můžete ve vašem projektu nabídnout omezení přístupu rezidentům pouze do patra, kde bydlí. Společná patra budou dostupná pro všechny. Rezident se identifikuje přes 2N zařízení v kabině výtahu. Podle jeho oprávnění mu systém dovolí vyjet pouze do vybraných pater. Tím samozřejmě v budově zvýšíte bezpečnost o další stupeň.

  • Přístup pouze do vybraných pater
  • Různé možnosti identifikace
  • Vhodné až pro 40 pater
Chci vědět více
Přístupové řešení pro výtahy
Chci vědět více

Řešení se skládá z 2N zařízení umístěného v kabině výtahu. Může jít o kteroukoliv přístupovou čtečku 2N Access Unit i 2N Access Unit 2.0 nebo o vybrané interkomy vybavené přístupovou technologií. Uživatel se může identifikovat pomocí RFID karty, otisku prstu, PIN kódu či přes Bluetooth technologii ve svém mobilním telefonu. Podmínkou pro správnou funkčnost je speciální licence pro 2N zařízení –2N IP Intercoms Lift Module License (9137916) nebo 2N Access Unit Lift Module License (9160401). Tato licence není součástí Gold License.

Nezbytnou součástí řešení je AXIS A9188 Network I/O Relay Module pro výtahy (9160501), který je určen pro ovládání výtahů. Relé dokáže ovládat až 8 pater. Potřebujete řešit přístupová oprávnění ve větší budově? Jednu 2N IP čtečku můžete propojit až s 5 moduly. Tím se zvýší počet možných ovládaných pater až na 40.

Poslední součástí řešení je 2N® Access Commander alespoň ve verzi 1.13. Tento software pro hromadnou správu umožňuje nastavit oprávnění přístupů rezidentů do jednotlivých pater.

Řešení velmi dobře uplatníte v rezidenčních projektech i v kancelářských budovách.

Příklad typického zapojení