24.10.2019 Řešení

Nejlepší k nejlepším. Přístupové řešení od 2N součástí architektonické stavby roku

Produkty 2N dokazují, že se hodí i do těch nejnáročnějších rezidenčních komplexů. Luxusní bytový areál Corso Pod Lipami, vybavený přístupovými jednotkami z portfolia 2N, zvítězil v XXVI. ročníku Grand Prix Architektů. Tento projekt získal Národní cenu za architekturu 2019, když obstál v rekordní konkurenci dalších 321 přihlášených projektů. 2N interkomy a přístupové systémy tak dokazují, že jsou ideální pro luxusní rezidenční stavby.

Projekt pěti osobitých rezidenčních domů nedaleko Prahy je také přehlídkou moderních technologií a ukázkou rezidenčního komplexu, v němž najdou technologie 2N ideální uplatnění. Pro osvětlení areálu byly použity LED ve spektru denního světla a nedílnou součástí je také zabezpečení rezidentů a jejich majetku. Mezi hlavní požadavky v této oblasti navíc patřila integrace domovního přístupového systému s domácí automatizací a možnost případné další integrace se systémy třetích stran.

Corso-pod-Lipami-2N

Dodavatel systému domácí automatizace, společnost FlowBox, proto pro správu přístupů zvolila produkty z portfolia 2N, které jsou plně kompatibilní se systémy FlowBox i s dalšími produkty třetích stran. Konkrétně se jedná o vrátníky 2N® IP Verso se skrytou HD kamerou, tlačítky a RFID čtečkou karet a přístupové jednotky 2N® Access Unit RFID. Přímá vazba 2N produktů na řídicí algoritmy společnosti FlowBox zabezpečuje řízení provozu společných prostor objektu Corso pod Lipami, například pohonu vrat či bezpečnostních zámků dveří.

Jako odpovídací jednotky jsou standardně využívány IP telefony. Obyvatelům luxusních domů je však při koupi bytu jako nadstandard nabídnuta odpovídací jednotka 2N® Indoor Touch, pomocí které mohou na 7“ displeji přijímat hovory z vrátníků i s videopřenosem, a také služba 2N® Mobile Video, která umožňuje klientům komunikovat s potenciálními návštěvníky pomocí jejich chytrého telefonu.

Celý přístupový systém od 2N je plně kompatibilní se systémy domácí automatizace a otevřený pro aplikace třetích stran. Komunikace mezi jednotlivými zařízeními běží na aplikaci od společnosti FlowBox. Systém je uživatelsky přívětivý jak pro svého správce, tak obyvatele rezidence. Vlastník bytu má snadný, přesto zabezpečený přístup do vlastních i sdílených prostor, jakými jsou například garáže. Navíc díky IP telefonu nainstalovanému v bytě, popřípadě 2N® Indoor Touch či službě 2N® Mobile Video, má přehled o všech svých návštěvách, včetně záznamu zmeškaných hovorů.

Tenhle skvělý projekt jsme zpracovali jako Success Story.

Podívejte se na PDF a nechte se inspirovat.

Přečíst příběh projektu