19.12.2018 Software

Nový FW 2.25 pro IP interkomy, SIP Audio a přístupové jednotky

S novou verzí FW 2.25 přichází řada nových funkcí pro IP interkomy, SIP Audio produkty a přístupové jednotky. Ty nejzajímavější jsme pro vás vybrali níže.

Automatické odeslání emailu při neočekávané události
Při výpadku SIP registrace, samovolném restartu zařízení či aktivaci ochranného spínače, umí IP interkom či přístupová jednotka odeslat administrátorovi informativní email o dané události. Při aktivaci ochranného spínače je email navíc doplněn sekvencí obrázků.

Podpora virtuálních ONVIF výstupů
V sekci Automation jsme pro Vás připravili novou událost nazvanou OnvifVirtualOutputChange, kterou využijete například při propojení IP interkomu či SIP audio zařízení s video-monitorovacím systém. Zaznamená-li kamera pohyb v zakázané oblasti, VMS systém pošle ONVIF příkaz na daný virtuální výstup jednotky 2N® SIP Speaker Horn, která přehraje výstražnou hlášku a potenciálního pachatele odradí od jeho činu.

Zrušení licence pro kodek G.729
Ve všech 2N audio zařízeních je nyní k dispozici kodek G.729 a to bez nutnosti jakékoliv licence! Administrátor systému nyní může bez dalších poplatků použít tento kodek, jehož největší výhodou je šetření šířky pásma, pro audio komunikaci 2N IP interkomů s audio systémy třetích stran.

Alfanumerické vytáčení z displeje
V některých zemích je běžné, že v komplexu bytových domů jsou jednotlivé domy označovány písmeny a následně až jednotlivé byty čísly. Z toho důvodu přinášíme možnost alfanumerického vytáčení konkrétních bytů z modulu dotykového displeje pro 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso, kdy návštěvník zvolí budovu a následně číslo bytu (např. A105, C421, atd.).

Pro správnou funkčnost IP interkomů a přístupových jednotek se softwarem 2N® Access Commander je nutné nainstalovat jeho novou verzi 1.11.1.

Kompletní seznam nových funkcionalit, vylepšení a oprav včetně samotného souboru naleznete v release notes v sekci Firmware.

Přejít do sekce Firmware