02.10.2017 Software

Nový firmware, nové možnosti

Naše 2N Helios IP interkomy se dočkají dalších vylepšení. Nový firmware 2.21.0 je již dostupný a přichází s ním mnoho vylepšení pro instalátory i konečné uživatele.

Jednou z nesporných výhod je inovace prostředí Automatizace 2.0, ve kterém lze vrátníkům nastavit unikátní funkce, které by jinak nastavit nešly. Chtěli bychom tuto možnost zpřístupnit co nejvíce lidem, a proto jsme navrhli úplně nové, uživatelsky přívětivé prostředí. Už není třeba mít po ruce manuál a kontrolovat složité řetězení příkazů. Součástí nového layoutu je totiž rozklikávací nápověda a vizuální provázání jednotlivých akcí mezi sebou na základě logické posloupnosti.

Dalším vylepšením je manuální režim pro displej interkomu 2N® Helios IP Verso. Nyní na něj lze přidat obrázek přes HTTP API. Ten dokáže celý displej překrýt, přesto však nechá návštěvníka vrátník použít, než se objeví znovu. Nadřazený systém uživatele tedy může online zobrazovat zprávy na displeji interkomu, případně nad ním úplně převzít kontrolu a mít ho jako vzdálenou zobrazovací plochu..

Nová verze firmwaru přináší i podporu nového typu karet HID iClass Corporate 1000 35bit a 48bit, u kterých je možné číst jak sériové, tak zabezpečené číslo ze sektoru (PACS ID). Tím se zvyšuje kompatibilita s přístupovými systémy, které již mohou být u zákazníka instalované.

Zalíbila se vám některá z nových funkcí a máte zájem si firmware u Vašeho 2N Helios IP interkomu aktualizovat? Zdrojové soubory najdete v sekci Firmware nebo můžete upgradovat přímo v konfiguračním rozhraní Vašeho zařízení. Pokud využíváte také 2N® Access Commander, musí být firmware 2.21 současně použit pouze s 2N® Access Commander 1.8.0 nebo vyšším.