16.10.2020 Řešení

Úspěšná instalace: produkty 2N jsou součástí Smart City

7 školek, 3 školy, městský úřad a budova policie v jednom projektu. Svezte se s našimi produkty na vlně modernizace měst.

Vedení města Bílina se rozhodlo, že jejich město bude chytré. V rámci jejich projektu Smart City se zaměřili na posílení bezpečnosti hned 13 budov. Vybrali si náš moderní přístupový systém, který snadno integrují třeba s evidencí docházky.

Vydali se tou nejbezpečnější cestou. Dveře budov si dospělí i děti otevírají otiskem prstu. V rámci tohoto jediného projektu jsme nainstalovali 29 interkomů 2N® IP Verso s čtečkou otisků prstů a 7 čteček 2N® Access Unit Fingerprint Reader.

Naším hlavním záměrem bylo posílit pocit bezpečnosti ve školách a zabránit, aby se zde volně pohybovaly neoprávněné osoby,“ říká starostka města Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Automatický zápis do třídní knihy

Dveřní interkomy s biometrickými čtečkami v základních školách technici také integrovali s Bakaláři. Jde o online systém pro školní administrativu. Systém eviduje docházku žáků a zaznamenává ji do elektronické třídní knihy.

Omezení přístupu do jednotlivých místností

I v budovách městské policie a městského úřadu evidují docházku. V případě městské policie dokonce řídí přístup do jednotlivých místností. Zajímavé je propojením se softwarem od společnosti Advent. Výstupy z biometrické čtečky u vchodu se automaticky ukládají do personálního a mzdového systému. To je výrazně přesnější než přihlašování zaměstnanců z počítače.

S projekty na chytrá města se roztrhl pytel. Buďte na ně připraveni!

Nastudujte si víc o téhle instalaci a příště se do takového projektu vrhněte taky.

Přečíst úspěšný projekt