13.05.2020 Řešení

Snižte náklady na interkom ve velkých bytových domech

Jak vypadá interkom v projektu pro dům s 35 byty? Má 35 tlačítek? No proč ne, 2N® IP Verso jich může mít až 146. Ale měli byste vědět, že to jde výrazně levněji a taky stylověji.

Dnes vám v rubrice Měli byste vědět vysvětlíme, že se luxusní dotykový displej může hodit i v projektu, kde byste ho na první dobrou nenabídli.

Představte si už zmíněných 35 bytů. Máte dvě možnosti. Dáte ke dveřím čtyři dvoumodulové rámy plné tlačítek a interkom bude mít na šířku víc než půl metru. Druhá možnost je použít barevný dotykový displej. 2N® IP Verso s dotykovým displejem u dveří udělá i z obyčejného paneláku luxusní rezidenci.

Ta důležitější část je, že při 35 tlačítkách (7 modulů s 5 tlačítky) už vyjde alternativa s dotykovým displejem levněji. I provozní náklady se sníží. Už nemusí nikdo jezdit k domu měnit jmenovky, když se nastěhuje nový nájemník. Adresář v displeji může správce objektu upravit klidně z kanceláře na druhém konci města.

Co všechno dotykový displej umí?

Do adresáře kontaktů dotykového displeje uložíte až neuvěřitelných 10 000 kontaktů, ale takhle velký dům asi v projektu nemáte. Navíc můžete adresář uspořádat do tzv. stromové struktury. Návštěvník si v prvním kroku vybere patro a až pak samotné číslo bytu, kam se chce dozvonit. Pokud je adresář se jmény, hodí se možnost vyhledávání.

Dotykový displej vám ale přináší víc než jen adresář kontaktů. Umí zobrazit klávesnici, která může sloužit i jako kontrola přístupu. Vyťukáním PIN kódu otevře obyvatelům nebo úklidové službě dveře. Navíc umí displej zobrazit klávesnici pokaždé jinak – přeházet čísla. Pro zloděje je pak mnohem obtížnější odpozorovat vyťukaný kód. To ještě není všechno. Displej v klidovém režimu zobrazí číslo popisné domu, obrázek nebo dokonce video.

Ušetřete s dotykovým displejem

Zkuste ve svém dalším projektu na velký bytový dům dotykový displej. Bude to vypadat lépe a ušetříte. Kontaktujte naše specialisty, poradí vám s projektem.

Ušetřit s displejem