14.04.2020 Řešení

Náš interkom umí víc než otevírat dveře a volat 

Objevte neomezený svět sekce Automation, kde bez programování nastavíte složité scénáře. Když někdo třeba vykopne dveře, interkom přehraje hlášku, spustí alarm a začne nahrávat video.

Sekci Automation najdete ve webovém rozhraní interkomu. Fialová sekce Služby, možnost Automation. Nástroj zvládnete ovládat i bez znalosti programování. Je opravdu jednoduchý. Vybíráte si z už připravených událostí, akcí a podmínek. Co si pod nimi představit?

  • Událost (event) – autorizace uživatele, přiložení karty, nastavení konkrétního času, zadání kódu, spuštění tichého alarmu, detekce pohybu před kamerou nebo vykopnutí dveří.
  • Akce (action) – aktivování switche, otevření dveří, zahájení hovoru, přehrání hlášky, poslání emailu, odeslání HTTP příkazu.
  • Podmínka (condition) – pravda, nepravda, stav hovoru, stav zabezpečení.

Vybrané události, akce a podmínky přetáhněte na pracovní plochu nástroje. Propojte je mezi sebou a vytvořte ze základních funkcí interkomu složité scénáře, které pokryjí jakékoliv přání vašeho zákazníka.

Sekce Automation ale není jen u interkomů, najdete ji i u všech našich čteček pro kontrolu vstupu.

Abyste mohli začít scénáře vytvářet, musíte vložit do interkomů licenci Enhanced Integration (9137907) nebo Gold (9137909) licenci. U produktů z rodiny 2N Access Unit je sekce Automation k dispozici i bez licence.

Podívejte se na video, jak s nástrojem pracovat. Gareth ukazuje, jak snadno a rychle nastavit několik akcí při vykopnutí dveří. Další příklady práce s Automation nástrojem pro vás už teď připravujeme.