09.12.2019 Řešení

Máte projekt na azylový dům? 2N produkty se hodí perfektně

Když dojde na zabezpečení vstupů do azylového domu, není čas na kompromisy. Podívejte se, jak jsme se s tím vypořádali v Pittsburghu.

Nezvaný návštěvník by mohl v nejhorším případě ohrozit zdraví i životy klientů. Organizace Women’s Center & Shelter of Greater Pittsburgh proto vsadila na produkty 2N. Centrum se donedávna potýkalo se zastaralým bezpečnostním a komunikačním systémem. Pro neziskovou organizaci je přitom moderní komunikační systém a zabezpečení se spolehlivou kontrolou vstupu naprosto zásadní. Centrum se proto rozhodlo investovat do nového řešení založeného na síťových technologiích. Volba padla na robustní telefonní systém společnosti Cisco integrovaný s IP video interkomy a kontrolou vstupu od 2N.

Ochranu perimetru budovy a venkovních vstupů poskytují 3 interkomy 2N® IP Verso vybavené RFID čtečkou a dotykovou klávesnicí. Pro vstup se používá dvoufázový systém ověření: rezident musí vedle přístupové karty zadat také osobní PIN. Uvnitř budovy pak vstupy chrání 14 interkomů 2N® IP Force s obousměrným audiem a širokoúhlými HD kamerami.

„Interkomy 2N a jejich systémy kontroly vstupu nám skutečně pomohly zvýšit naši bezpečnost. Se zvýšenou viditelností a dvoufázovým ověřením neexistuje způsob, jak by násilník mohl lstí nebo silou proniknout do areálu,“ říká Mark Ritter, administrátor informačních systémů v centru.

Ženy obvykle prvně kontaktují azylový dům telefonicky prostřednictvím horké linky. Z toho důvodu byla důležitým krokem k modernizaci také instalace nového komunikačního systému založeného na softwaru Unified Communications Manager od společnosti Cisco. Tato robustní síťová komunikační infrastruktura centru poskytla bezpečné a škálovatelné řízení hovorů a je navíc plně integrovaná s produkty 2N.

Díky bezchybně fungující integraci mohou pracovníci centra vzdáleně monitorovat vchody, kontrolovat návštěvníky či vpustit dovnitř zaměstnance a rezidenty, kteří zapomněli přístupovou kartu nebo PIN. Integrované systémy 2N a Cisco tak zásadně zvýšily úroveň zabezpečení celého objektu.

Zajímá vás více?

Podívejte se na další z řady úspěšných instalací produktů 2N.

Přečtěte si celý příběh