19.05.2021 Řešení

Jak zajistit bezpečnou instalaci? Díl 2. Jen aktuální firmware je bezpečný firmware

Vyvrátíme všechny vaše výmluvy, proč neaktualizovat software a firmware našich produktů a vlastně jakýchkoliv produktů. Čtěte dál a s aktualizacemi začnete ještě dnes.

Omlouváme se, jestli jsme se vás dotkli, protože poctivě aktualizujete. Ale ani vy nepřestávejte číst. I pro vás je článek vhodný. Dáváme vám do ruky odpovědi na ty nejčastější výmluvy vašich zákazníků.

Nic mi nehrozí

To je bohužel omyl. Počet útoků na IoT zařízení mezi rokem 2018 a 2019 vzrostl o neuvěřitelných 300 %. A podobný trend se potvrzuje i v těchto letech. Dokonce je to omyl i v rezidenčním segmentu, kterému se kyberútoky nějakou dobu vyhýbaly. Každý nový firmware/software není jen o nových funkcích. Stejně důležité je, že reaguje na nové bezpečnostní hrozby.

Zabírá to moc času

Chápeme, že aktualizace firmwaru/softwaru není nejzábavnější část dne. Proto děláme všechno, abychom vám aktualizace usnadnili. Už dnes můžete produkty s přístupem k internetu aktualizovat jediným kliknutím. Víc zařízení najednou můžete aktualizovat i v softwaru 2N® Access Commander, který je určen k hromadné správě našich produktů.

Vždyť to takhle běží

Rozumíme, že jste všechno nainstalovali, nakonfigurovali, integrovali s jinými systémy a trochu se bojíte, že to novou aktualizací pokazíte. Taková situace je výjimečná, ale stát se opravdu může. Ve složitějších integracích doporučujeme před aktualizací uložit konfiguraci zařízení. Pokud se dostanete do situace, že integrace nefunguje, udělejte jednoduše downgrade na původní verzi.

Vidíte to jako zbytečný potenciální problém? Chápeme, ale právě v integrovaných řešeních je kyberbezpečnost ještě důležitější. Pamatujte, že síť je právě tak bezpečná, jako nejzranitelnější produkt v ní.

Neriskujte své jméno

Mnoho z vás nabízí placenou službu pravidelné údržby sítě. Aktualizujte v rámci něj zařízení a ujistěte se, že je vaše instalace bezpečná. Vy ostatní zvažte, jestli takovou službu nenabídnete.

Víc o kyberbezpečnosti