03.09.2021 Řešení

Dalších 5 nejčastějších otázek o WaveKey

A ptáte se dál. Článek s 5 nejčastějšími otázkami o WaveKey měl úspěch, tak přinášíme dalších pět otázek, na které byste měli znát odpověď.

Potřebuji nějakou licenci k přístupu mobilem?

V zásadě ne. Jedinou výjimkou je Motion (pohybový) režim, který využívá licencovanou funkci interkomů – detekci pohybu (motion detection). Takže režim není zatížen licencí, ale funkce interkomu ano. Jinými slovy, pokud chcete používat pohybový režim v interkomech, musí mít interkom Enhanced Video licenci (9137906) nebo Gold licenci (9137909).

Na jak velkou vzdálenost čtečka reaguje?

Vzdálenost, na kterou čtečka reaguje se dá nastavit na krátkou (přibližně 2 m) a vzdálenou (do 10 metrů). Tu nejdelší typicky nastavíte na čtečkách, které ovládají garážová vrata. U Card režimu (režimu karty) vzdálenost nastavit nejde. Už ze své podstaty je omezený na to, aby uživatel přiložil telefon přímo ke čtečce, stejně jako kartu.

Bude WaveKey fungovat i když uživatel používá Bluetooth sluchátka?

Ano. Mobilní telefony jsou typicky schopné komunikovat přes BLE s několika externími Bluetooth zařízeními (chytré hodinky, sluchátka, reproduktory atd.). Komunikace s každým připojeným zařízením (tedy i s přístupovou čtečkou) probíhá na vlastním kanále a je nezávislá na dalších připojených zařízeních.

Jak je technologie WaveKey zabezpečená?

Bluetooth komunikace je chráněná naším vlastním bezpečnostním kanálem. Použili jsme šifrovací klíče AES-128 a RSA-1024. Je doslova nemožné odposlechnout a zneužít přístupové údaje. Administrátoři můžou u dveří nastavit tzv. Tap in app režim. Zvýší tím zabezpečení, protože uživatel musí telefon odemknout, aby se dostal do aplikace a dveře otevřel. Nezáleží, jak zabezpečená RFID karta je. Pokud ji najde neoprávněná osoba, vždycky ji může zneužít. S WaveKey se to nemůže stát.

S jakými zařízeními a operačními systémy je WaveKey kompatibilní?

iOS 12.0 a vyšší v případě zařízení Apple. U operačního systému Android podporujeme i verzi 6.0, ale pro ideální zážitek z užívání doporučujeme verzi 8.0 a vyšší. Sepsali jsme pro vás i všechna testovaná zařízení s hodnocením spolehlivosti.

Máte ještě další otázku?

Napište našim obchodníkům a zeptejte se na WaveKey.

Kontaktovat