2N TELEKOMUNIKACE míří na CeBIT se dvěma novinkami

Společnost 2N TELEKOMUNIKACE míří na největší výstavu informačních a telekomunikačních technologií – CeBIT v Hannoveru, který se konná od 1. do 5. března. Kromě 2N na veletrh zavítá dohromady 22 českých společností, mezi nimiž je i agentura CzechTrade či Česká asociace pro IT. Celkem tak firmy z Česka budou prezentovat 71 produktů.

03.03.2011

2N se poprvé zúčastnila akce v roce 2000, což jí přineslo první kontakty a prvopočátek exportu. Dnes již patří k tradičním účastníkům veletrhu - ačkoliv společnost v posledních letech vidí klesající trend a zájem o tuto výstavu jak z řad vystavovatelů, tak potenciálních zákazníků. „Souvisí to s celosvětovým poklesem výstavnictví a snížených investic do těchto aktivit. Přesto se nám CeBIT vyplatí, export totiž tvoří 80 % našich tržeb,“ vysvětluje generální ředitel společnosti 2N TELEKOMUNIKACE Oldřich Stejskal.

V minulosti byl CeBIT vnímaný jako celosvětová výstava pro ICT sektor, v letošním roce jde spíše o lokální záležitostí se zaměřením na země Evropské unie. „Myslíme si, že CeBIT má stále co nabídnout a drží se na špici ICT technologií,“ dodává Oldřich Stejskal. Účast na výstavě stojí 2N TELEKOMUNIKACE 26 tisíc eur. Je tak přístupnější než například Mobile World Congress, kterého se 2N také účastní – proto i zvýšený zájem 22 českých firem oproti 5 společnostem, které se zúčastnily únorového MWC v Barceloně.

Novinky 2N na CeBITu

2N TELEKOMUNIKACE představí v Hannoveru GPRS komunikátor 2N® SmartCOM, který slouží k přenosu dat například mezi měřičem a serverem pro monitoring. V praxi jde využít pro automatický odečet spotřebované energie, aniž by pracovníci elektrárenské společnosti museli jezdit k zákazníkovi. Prostřednictvím mobilního internetu připojí také bankomaty, platební terminály, prodejní automaty, kamery, zařízení pro odečet, komunikátory ve výtazích a další zařízení.

Přibližně před rokem 2N TELEKOMUNIKACE zahájily vývoj zařízení pro přenos zvuku v IP sítích. Hotové řešení nese název 2N® NetSpeaker a bude druhou novinkou společnosti na CeBITu. Oproti klasickému analogovému rozhlasu nabízí několik výhod – využívá existující LAN infrastrukturu, umožňuje snadné připojení rozsáhlých a odlehlých oblastí a systém je velmi flexibilní a snadno rozšiřitelný. Zařízení využijí především školy, nemocnice, obchodní centra či jakékoliv další veřejné budovy, kde není vhodné rozvádět dráty k reproduktorům. Koncoví uživatelé se setkají především s aplikací 2N® NetSpeaker Console, kterou lze spustit na počítači a po přihlášení do systému vysílat zvuk. Systém umožňuje také vytvářet playlisty, plánovat události, ovládat přípojná zařízení či definovat zóny reproduktoru.

O výstavě CeBIT

CeBIT Hannover je jedna z největších výstav pro IT a telekomunikační firmy, které nabízejí řešení pro domácnosti a firmy. Klíčové cílové skupiny jsou uživatelé z oblasti ICT, distributoři a reselleři ICT řešení, státní sektor, systémoví integrátoři a všichni uživatelé ICT technologií. CeBIT ukazuje směry vývoje komerčních informačních technologií. CeBIT v Hannoveru je organizován každoročně již od roku 1986.

Termín výstavy: 1. - 5. března 2011
Kde najdete 2N: Hala 13, stánek A58 (velikost stánku 21 m2)
Více informací o výstavě – www.cebit.de

O nás

2N TELEKOMUNIKACE je ryze česká společnost zabývající se výrobou a vývojem telekomunikačních zařízení od roku 1991. V současné době má roční obrat přes půl miliardy korun a plných 80 % produkce exportuje do více než 125 zemí světa. 2N se zaměřuje především na obchodní model B2B v oblasti ICT (informační a komunikační technologie). Každý rok reinvestuje kolem 10 % svých tržeb do vlastního vývoje a výroby s cílem vytvářet nová a ještě úspěšnější řešení. Přestože se primárně soustředí na řešení pro operátory, zásadní pozornost věnuje i efektivní podpoře distribuční sítě a servisu.

V případě potřeby nás kontaktujte:

Martin Chlouba
PR konzultant
martin@incommunity.cz
GSM +420 777 932 247

Roman Maco
marketingový ředitel
maco@2n.cz
GSM +420 602 621 874

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.