2N představuje NetSpeaker: Systém pro přehrávání audia po IP síti

Společnost 2N TELEKOMUNIKACE dnes uvedla na trh 2N NetSpeaker, který umožňuje přehrávání audia po IP síti. Jde o náhradu klasického řešení rozhasu po drátě, kterou lze použít ve školách, nádražích, letištích či výrobních halách. O kvalitě NetSpeakeru svědčí i to, že již před uvedením na trh postoupil do finále soutěže IT produkt roku 2011.

10.06.2011

„Systém využívá stávající IP infrastrukturu, takže nevznikají další náklady na kabeláž. Propojení pomocí IP sítě umožňuje konfigurovat systém vzdáleně a centrálně. V závislosti na velikosti instalace zákazník ušetří až 30 % nákladů oproti tradičním řešením,“ říká produktový manažer Michal Čejka. Největší výhodou systému je vysoká míra flexibility, což znamená, že v podstatě lze vysílat cokoliv, odkudkoliv a kamkoliv. Celý systém je uživatelsky přívětivý a snadno rozšiřitelný.

2N® Netspeaker IP audio systém je ovládán softwarovým serverem, ze kterého uživatel vysílá data do jednotlivých skupin. „Uživatelské profily umožňují uživateli například rychlý výběr destinací pro vysílání. Administrátor zase může použít profily pro nastavení oprávnění pro vysílání,“ vysvětluje Michal Čejka. K tomu slouží jednoduchá aplikace Console, která data posílá na server a dále do nastavených destinací.

Systém je propojen pomocí IP sítě a díky tomu mohou být jeho součásti rozmístěny ve vzdálených destinacích. Toho lze využít například pro centrální správu reklamních spotů pro obchodní řetězce. Výhodou je centrální správa, tvorba skupin 2N® NetSpeakerů, plánovač událostí a tvorba playlistů.

Cena zařízení je stanovena na 11 490 Kč bez DPH, přičemž ovládací software je zdarma. „Nabízíme dvě varianty NetSpeakeru. První je bez reproduktoru, což umožní připojit jakýkoliv reproduktor, nebo zesilovač a NetSpeaker tak slouží jako převodník IP streamu na analogový signál. Druhá varianta je jednotka Netspeakeru společně s podhledovým reproduktorem, takže stačí pouze připojit síťový kabel,“ říká Michal Čejka.

Shrnutí vlastností:

Rozhraní

 • 10/100Base-TX Ethernet (RJ45)
 • integrovaný zesilovač připojeného reproduktoru
 • audio výstup – line-out 3.5“ stereo jack
 • prostoro pro MicroSD kartu pro offline přehrávání
 • digitální vstup a výstup

Nápájení

 • 12V/2A (adaptér) nebo PoE 802.3af

Audio parametry

 • 2x8W (stereo) nebo 1x16W (mono) RMS výstup
 • podpora reproduktoru 4-16 Ohm
 • rozsah frekvence 20Hz-20kHz (+/- 0.5 dB)
 • streamování až 48kHz/16bit

Konfigurace

 • dvě konfigurovatelná uživatelská tlačítka
 • IR dálkové ovládání pro nastavení hlasitosti a kanálu
 • konfigurační a streamovací nástroje pro Microsoft Windows

O nás

2N TELEKOMUNIKACE je ryze česká společnost zabývající se výrobou a vývojem telekomunikačních zařízení od roku 1991. V současné době má roční obrat přes půl miliardy korun a plných 80 % produkce exportuje do více než 125 zemí světa. 2N se zaměřuje především na obchodní model B2B v oblasti ICT (informační a komunikační technologie). Každý rok reinvestuje kolem 10 % svých tržeb do vlastního vývoje a výroby s cílem vytvářet nová a ještě úspěšnější řešení. Přestože se primárně soustředí na řešení pro operátory, zásadní pozornost věnuje i efektivní podpoře distribuční sítě a servisu.

V případě potřeby nás kontaktujte:

Martin Chlouba
PR konzultant
martin@incommunity.cz
GSM +420 777 932 247

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.