Nový firmware pro 2N® Indoor Touch

2N vydává nový firmware verze 2.0 pro komunikátor 2N® Indoor Touch. Přináší webové rozhraní pro vzdálenou konfiguraci, podporu WiFi a spoustu dalších novinek v aplikaci 2N® Helios IP Mobile.

19.05.2016

Uživatelé se mohou těšit na:

  • Webové rozhraní - 2N® Indoor Touch bude nyní možno vzdáleně konfigurovat a spravovat z prostředí webového prohlížeče. Díky tomu se výrazně usnadní správa především pro velké rezidenční instalace. 
  • Podpora WiFi - díky WiFi modulu je nyní možné bezdrátové připojení k lokální síti. Produkt tak lze instalovat i v místech bez síťové kabelové konektivity. Pro využití této funkce je třeba mít 2N® Indoor Touch vybavený WiFi.
  • Podpora HTTP API – pomocí tohoto rozhraní lze vzdáleně ovládat vybrané funkce 2N® Indoor Touch jednotky prostřednictvím HTTP protokolu. Díky tomu lze 2N® Indoor Touch jednoduše integrovat s produkty třetích stran, především systémy domácí automatizace. Jedná se o doplňkovou funkci pro kterou je třeba dodatečná licence (obj.č. 91378395).

Součástí nového firmwaru 2.0 pro 2N® Indoor Touch je i aplikace 2N® Helios IP Mobile ve verzi 4.2. Přináší spoustu nových funkcí - například:

  • Podpora tlačítka dveřního zvonku (door bell) - 2N® Indoor Touch zakoupený po 1. 3. 2016 lze po připojení tlačítka rozezvonit. Typická instalace je v rezidenčních budovách, kde je u vchodu interkom 2N Helios IP a v jednotlivých bytech 2N® Indoor Touch s připojeným dveřním zvonkem. Pak stačí u dveří do bytu stisknout tlačítko a 2N® Indoor Touch se rozezvoní místo zvonku.
  • Funkce video záznamníku – pokud nikdo není doma, může návštěva snadno zanechat zprávu. Volitelně lze nahrát hlášku, která se přehraje, jakmile dojde k automatickému přijetí hovoru. Po příchodu domů si majitel jednoduše přehraje video zprávu přímo ze seznamu zmeškaných hovorů.
  • Sepnutí relé při příchozím hovoru – v případě příchozího hovoru ze 2N Helios IP interkomu je možné aktivovat na 2N® Indoor Touch například externí zvonek nebo světelnou signalizaci. To je výhodné hlavně pro seniory, handicapované uživatele či pro integraci se systémy domácí automatizace.
  • Vyzváněcí melodie – možnost nastavení libovolné uvítací melodie obdobně jako u mobilních telefonů, například z mp3 či wav souboru.

Detailní přehled všech nových funkcí a změn najdete v release notes, a to vždy na stránce konkrétního produktu v sekci Ke stažení. Nastavení funkcí door bell tlačítka a sepnutí relé při příchozím hovoru je detailně popsána na našem webu, v sekci FAQ.

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.