Bezpečnost dětí v USA zajišťuje 2N® Helios IP Force

V návaznosti na střelbu ve škole v Newtownu přehodnotily školy v Hudson Falls v americkém státě New York svou bezpečnost. Aby ztížily návštěvníkům vstup do areálu, zpřísnily zabezpečení a použily u hlavních dveří interkom 2N® Helios IP Force s kamerou. Nový systém je aktivní během vyučovacích dnů po příchodu dětí do školy. „Nesu svému synovi oběd,“ řekl jeden z rodičů stojící před novou kamerou. Teď se již nikdo nedostane dovnitř, aniž by byl nejprve viděn a slyšen.

11.02.2013


Kamery u hlavního vchodu, které byly dříve vyhrazeny pouze velkým městským obvodům, jsou nyní používány i na venkovských školách, jako v Hudson Falls. Náš strážce dveří 2N® Helios IP Force je nejnovějším krokem směrem k zajištění bezpečnosti dětí. Každý, kdo se chce dostat do některé z pěti místních škol, musí nejprve zazvonit na administrativní personál, který prostřednictvím speciálního videotelefonu vidí a mluví s každým návštěvníkem.

„Pokud to ochrání studenty,“ říkají zástupci školy, „budou to dobře investované peníze.“ Celkové náklady na pět kamer činily přibližně 5 500 USD a byly v plné výši hrazeny ze státního grantu.

 

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.