GSM/UMTS brány s vylepšeným systémem směrování hovorů

Nová verze firmware 1.22 pro GSM/UMTS brány přináší kompletně nový systém směrování příchozích a odchozích hovorů z nebo do jednotlivých rozhraní bran (např. GSM, VoIP, ISDN, FXS). Vše je teď výrazně snazší - v konfiguračním rozhraní brány pouze jednoduše nastavíte, z jakého rozhraní hovor přijde, jaké číselné předvolby jsou pro toto volání povoleny a do jakého rozhraní má být hovor následně směrován.

29.10.2014

Příkladem využití může být např. vícekanálová brána 2N® StarGate, u které můžete mít při osazení všech 32 GSM/UMTS modulů až 32 nezávislých směrovacích skupin. Navíc je možné adresovat každý z modulů zvlášť, což při použití např. v call centru znamená, že každý agent může mít svoji vlastní SIM kartu/GSM modul.

Vylepšený systém směrování hovorů taktéž rozšiřuje scénáře použití bran o nové, které u dosavadní konfigurace zatím nebyly možné. Nyní můžete brány využít například pro:

  • CallBack se zpětným voláním do GSM sítě, kdy uživatel iniciuje funkci CallBack a poté, co se dovolá zpět do brány, může volat ven do GSM sítě přes ostatní volné moduly brány
  • routování hovorů na základě předvolby mezi libovolnou kombinací rozhraní dané brány (VoIP, GSM, ISDN/FXS)
  • přímé směrování hovorů z GSM do GSM sítě

Detailnější popis rozdílů mezi starým a novým routováním hovorů najdete na našich FAQ stránkách.

Popis všech nových funkcí včetně možnosti stáhnout si nový firmware ve verzi 1.22. najdete na webu 2N v sekci Ke stažení.

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.