Axis kupuje 2N, jedničku v oblasti IP interkomů

Akvizice reaguje na rostoucí trh v oblasti IP video interkomů a dále posiluje nabídku řešení poskytovaných společností Axis Communications.

30.05.2016

2N je hráč číslo jedna v oblasti IP interkomů a je aktivní také v dalších oblastech, na příklad v oblasti IP audia a IP výtahových komunikátorů. Firma disponuje dobře zavedenými prodejními kanály mezi elektronickými a telekomunikačními instalátory i mezi výrobci výtahů, kteří mohou doplňovat nynější globální prodejní kanály Axisu. 2N bude současně těžit ze silné tržní pozice firmy Axis a jejích zdrojů v oblasti R&D. 

Akvizice podtrhuje naši ambici přispět k chytřejšímu a bezpečnějšímu světu. Existuje zvýšená poptávka zákazníků po integrovaných řešeních s otevřenými standardy, které přináší zvýšenou bezpečnost. Společně se 2N tuto poptávku můžeme uspokojit,“ říká Peter Lindström, Vice President New Business v Axis Communications.

Značka 2N bude zachována a firma bude fungovat jako dceřinná společnost v rámci skupiny Axis. Společné fungování se bude týkat sdílení znalostí a vzájemné pomoci v oblasti R&D a přístupu na trh. Důležitým společným úkolem je urychlit konvergenci od analogových systémů směrem k IP interkomům, a vytvářet tak nové příležitosti.

 „Plánujeme rozvoj a růst jak pro Axis, tak pro 2N. Trh roste a díky akvizici 2N můžeme být dále motorem změny na trhu,“ říká Peter Lindström.


O 2N

2N je podle IHS hráč číslo jedna v oblasti IP interkomů. 2N vyvíjí a poskytuje řešení pro oblast ICT a fyzické bezpečnosti a má vedoucí pozici na trhu v oblasti IP audio a IP interkomů (dveřních a emergency IP interkomů). 2N má přibližně 200 zaměstnanců a sídlí v Praze, v České republice.


Pro další informace prosím kontaktujte:

Björn Hallerborn, PR & Corporate Communications Manager, Axis Communications
Telefon: +46 46 272 34 97 E-mail: bjorn.hallerborn@axis.com


O Axis Communications

Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která umožňují chytřejší, bezpečnější svět. Axis jako leader v oblasti network video posouvá průmysl přes neustálé uvádění inovativních síťových produktů založených na otevřené platformě – přináší vysokou hodnotu svým zákazníkům přes globální partnerskou síť. Axis má dlouhodobé vztahy se svými partnery a poskytuje jim znalosti a průlomové síťové produkty na existujících a nových trzích.

Axis má vice než 2 100  zaměstnanců ve více než 50 zemích světa, podporovaných globální sítí s více než 80 000 partnery. Axis byl založen v roce 1984, má sídlo ve Švédsku, je kotovaný na NASDAQ Stockholm pod názvem AXIS.

Pro více informací o Axisu navštivte prosím naše webové stránky www.axis.com.

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.