2N IP video interkomy s přípravou pro NFC

Pro video interkomy 2N® Helios IP Verso a 2N® Helios IP Force jsme nově vyvinuli čtečku karet s přípravou pro NFC. Spolu s přístupovým systémem 2N® Access Unit a s novou SW aplikací 2N® Mobile Key pro mobilní telefony tak nabízíme komplexní bezpečnostní řešení přístupu do budovy prostřednictvím NFC.

27.03.2015

Minulý měsíc jsme uvedli na trh nový přístupový systém 2N® Access Unit, který tvoří autonomní IP čtečka RFID karet s podporou NFC technologie (Near Field Communication). Nově mohou být osazeny čtečkou karet podporující NFC i IP interkomy 2N® Helios IP Verso a 2N® Helios IP Force. Tato čtečka je podporována od verze firmware 2.11 a podmínkou jejího fungování je zakoupení licence NFC.

A aby bylo naše řešení kompletní, připravili jsme pro vás i novou softwarovou aplikaci 2N® Mobile Key, která promění váš telefon v přístupovou kartu. Je určena pro všechny chytré telefony se systémem Android verze 4.0 a vyšší a pro správnou funkci vyžaduje podporu NFC/HCE.
 

Využití NFC v praxi

Technologii NFC oceníte zejména při řešení přístupu do objektu či řízení pohybu osob v budově. Stačí pouze nainstalovat u vstupních dveří 2N IP video interkom s čtečkou NFC nebo přístupový systém 2N® Access Unit. Následně bude moct každý uživatel mobilního telefonu se softwarovou aplikací 2N® Mobile Key použít svůj přístroj jako přístupovou kartu do budovy. Mobil pouze přiloží k zařízení na stěně, které ho identifikuje a následně mu umožní nebo zamítne přístup do objektu.
 

Jak NFC funguje?

Pokroková technologie NFC umožňuje obousměrnou bezdrátovou komunikaci mezi elektronickými zařízeními. Ty spolu komunikují na krátké vzdálenosti v řádu milimetrů či centimetrů (běžně max. do 4 cm). A právě tento velmi krátký dosah je hlavním předpokladem bezpečnosti této technologie.
 

Co vám NFC přinese?

Kromě vyšší bezpečnosti a spolehlivosti snížíte administrativní zátěž spojenou s případy, kdy si zaměstnanec zapomene svou přístupovou kartu doma nebo ji dokonce ztratí. V tomto případě si jednoduše otevře dveře pomocí telefonu s aplikací 2N® Mobile Key. A v neposlední řadě je třeba zmínit i finanční úsporu či menší šance na „obelstění“ docházkového systému.

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.