2N IP video interkomy podporují detekci pohybu

Firmware verze 2.10 obohacuje všechny 2N IP video interkomy o funkci detekce pohybu. Ta na záběrech z kamery rozpozná aktivitu a následně spustí řadu automatických reakcí.

19.02.2015


Detekce pohybu je nová funkcionalita video interkomů 2N® Helios IP Verso, 2N® Helios IP Force, 2N® Helios IP Vario a 2N® Helios IP Video Kit. Umožní vám pomocí kamery interkomu monitorovat dění např. přede dveřmi vašeho domu, bytu či kanceláře a zvýšit tak bezpečnost těchto prostor. Stačí pouze nastavit oblast záběru kamery (dveře, branka atd.) a úroveň pohybu pro detekci (procházející auto v dáli, příchod osoby apod.). Interkom pak snadno rozpozná vizuální změny obrazu a na jejich základě dokáže provést různé automatické reakce.

Procesy, které se automaticky spustí, pokud kamera zachytí pohyb, jednoduše nastavíte přes webové rozhraní interkomu v sekci „Automatizace“. Může se jednat např. o:

  • Přehrání výstražné hlášky (dá se omezit i pouze na určitý čas dle nastavení funkce „časové profily“)
  • Uploadování snímku z kamery na FTP server
  • Odeslání fotky či sekvence obrázků příslušným osobám e-mailem
  • Zapnutí alarmu či informování zabezpečovací služby
  • Rozsvícení světel
  • Otevření nebo zavření dveří

Funkce „Detekce pohybu“ je licencovaná pomocí „Enhanced Video“ a „Automatizace“ zase prostřednictvím „Enhanced Integration“.

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.