2N IP interkomy podporují KNX

Dveřní interkomy 2N® Helios IP Verso a 2N® Helios IP Force lze nyní propojit se systémy domácí automatizace pracujících na sběrnici KNX. Nabízejí tak ještě víc bezpečnosti i pohodlí.

20.05.2015

Co je KNX standard?

KNX je celosvětový jednotný systém určený pro komplexní řízení inteligentních budov a domácností. Používá se pro kontrolu, hlídání a řízení různých přístrojů a zařízení v objektu. Umožní vám např. nejen otevírání dveří či ovládání žaluzií a markýz, ale i zapínání a vypínání osvětlení, topení či ventilace, apod.

Jak KNX funguje?

Všechna zařízení (interkom, světla, topení, klimatizace, atd.) v budově, domě či bytě jsou propojeny pomocí jediné sběrnice. Ta přenáší data mezi jednotlivými prvky domácí automatizace. U 2N IP interkomů se tedy jedná zejména o:

  • signalizaci stisknutí tlačítka na interkomu do systému KNX
  • aktivaci dveřního zámku připojeného k interkomu pomocí KNX systému

Výhody pro Vás?

Díky podpoře KNX budete moct přímo z KNX panelu ovládat zámek dveří připojený k interkomu. Rovněž dokážete díky propojení s KNX řídicím systémem např. rozsvítit světla mezi vstupní brankou a domem, a to pouhým stisknutím tlačítka na 2N IP interkomu.

Které interkomy podporují KNX?

KNX podporují interkomy 2N® Helios IP Verso a 2N® Helios IP Force ve variantě s instalovanou čtečkou karet. Podmínkou správného fungování je verze firmwaru 2.1 anebo novější.

Jak propojit naše interkomy s KNX systémem?

Detailní manuál jak propojit 2N Helios IP interkomy s KNX naleznete na 2N WIKI.

    
K provozování webu 2n.cz používáme tzv. soubory cookies, které nám pomáhají zajišťovat lepší uživatelskou funkčnost stránek. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. To můžete kdykoli změnit v nastaveních vašeho prohlížeče.